PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ty negativní testy je budou za chvíli prodávat na letištích za pár euro, stejně jako dříve bony před tuzexem.

0 Citovat

Pche, vidím to na warez různých potvrzení typu vytiskni si sám. Copak česká policie může tušit, jak vypadají např. albánské výsledky testů na covid? 

0 Citovat

no skor si myslim, ze to nebudu papiere, ale nejake unifikovane karticky alebo ti to jednoducho nahraju na OP alebo pas, pripadne bude jednotna databaza.

0 Citovat

Mě hlavně zase baví, jak tady pořád ti stejní vymýšlí jak s čímkoliv vyjebat. Každej, kdo nemá v hlavě absolutně vymeteno, tak snad bude chtít mít jistotu, že po návratu kvůli ušetřeným penězům nenakazí půlku rodiny. A kvůli těm, co vymeteno mají se to zase bude komplikovat pro ty normální, protože se to bude muset nějak řešit, aby to nešlo odrbat. A pokud se ti to bude zdát drahý, tak můžeš zůstat doma.

Je jisté, že jakmile se začne cestovat, tak po tomhle bude obrovská poptávka, cena určitě výrazně klesne (na nějakých slovenských stránkách jsem už zahlédl něco za 39 euro, ale to vůbec nevím o co konkrétně šlo) a na nějaký čas se to stane standardní položkou cestovatelského rozpočtu. Hlavně, ať je to k dispozici na všech letištích a nečeká se na to x hodin.

0 Citovat

@eremi: naprostý souhlas. Jsou lidi, kteří se snaží vyjebat s kde čím. A to i v případě, že by mohlo jít o zdraví/život.

0 Citovat

@eremi

Přesně tak. A pokud to bude stát pár desítek euro, tak to pro mě osobně není problém a budu rád, že ta služba na letištích bude. Určitě lepší než shánět test před odletem a pak někde na dovolené zase znovu a čekat na něho 1-2 dny. Ale je jasné, že pro někoho, kdo létal každý víkend za ceny jednotek či max. desítek euro je to balík, který se mu nelíbí. No asi to vedle budoucích cen letenek a frekvence letů bude další důvod, proč už tolik létat v blízké budoucnosti nebudou. 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Hlavně, ať je to k dispozici na všech letištích a nečeká se na to x hodin.

Souhlas, ale obávám se, že současné PCR testy vyžadují čekání x hodin a nejde to zkrátit.
0 Citovat

@all: Jaksi si nesmyslím, že kupování falešných testů nebo jejich tisknutí doma je vhodná cesta. Bohužel se mi zdá, že tomu nahrávají současné požadavky a ne zrovna nízká cena a ne 2x snadná dostupnost.

V Rakousku a ČR chtějí test na COVID ne starší 4 dnů, abyste nemuseli do karantény. Inkubace je přitom 2-14 dnů, typicky 5,5 dní . Test je v tomto případě lepší než drátem do oka, ale moc toho v konečném důsledku neřeší. Působí max. jako prevence masového cestování, ale to zodpovědní činitelé na plnou hubu nepřiznávají.

Stát to dvacet, třicet euro, tak si to nechám udělat na letišti bez delšího přemýšlení.

ad PCR - ty ze své podstaty vyžadují delší čas a asi se nikdy nedočkáme, že budou za 5 minut. Podle výzkumníků z Jižní Korey mají navíc problémy s falešnou pozitivitou - nedokáží rozlišit aktivní a neaktivní viry. Tato nejnovější teorie vysvětluje vracející se případy koronaviru.

0 Citovat

Do Francie bez karantény - tzn. teoreticky, pokud se otevře spojení Česko - Francie, mělo by se dát bez větších restrikcí letět třeba na Martinik, Guadeloupe, Réunion, Mayotte.


snimek-obrazovky-2020-05-04-v-13-21-04.png

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Souhlas, ale obávám se, že současné PCR testy vyžadují čekání x hodin a nejde to zkrátit.

Už jsem dneska četl o prakticky 100% účinném testu (myslím, že jej vyvinuli v USA) a psali tam, že výsledek je asi za 18 minut. Určitě to bude nějakou dobu trvat, než budou takové testy běžně dostupné, ale asi to není ani nereálné třeba za pár měsíců. Hlavně to bude ohromný business a proto bude i zájem na tom to testování co nejrychleji a nejvíc rozšířit.

0 Citovat

Michal napsal(a):

@all: Jaksi si nesmyslím, že kupování falešných testů nebo jejich tisknutí doma je vhodná cesta. Bohužel se mi zdá, že tomu nahrávají současné požadavky a ne zrovna nízká cena a ne 2x snadná dostupnost.

V Rakousku a ČR chtějí test na COVID ne starší 4 dnů, abyste nemuseli do karantény. Inkubace je přitom 2-14 dnů, typicky 5,5 dní . Test je v tomto případě lepší než drátem do oka, ale moc toho v konečném důsledku neřeší. Působí max. jako prevence masového cestování, ale to zodpovědní činitelé na plnou hubu nepřiznávají.

Stát to dvacet, třicet euro, tak si to nechám udělat na letišti bez delšího přemýšlení.

ad PCR - ty ze své podstaty vyžadují delší čas a asi se nikdy nedočkáme, že budou za 5 minut. Podle výzkumníků z Jižní Korey mají navíc problémy s falešnou pozitivitou - nedokáží rozlišit aktivní a neaktivní viry. Tato nejnovější teorie vysvětluje vracející se případy koronaviru.

Takové chytráky by mohlo taky odradit možnost odsouzení dle § 152 tr. zákoníku (šíření nakažlivé lidské nemoci), pokud by jsi to sem dotáhl na základě falešného testu. A v tomto případě bych viděl na místě exemplární postup a klidně bych mu napálil maximální sazbu (v kvalifikované skutkové podstatě až 12 let, i v prvním odstavci až 3 roky), aby si to ostatní do budoucna rozmysleli.

0 Citovat

@eremi: proč zrovna osočuješ mě, že bych se chtěl patlat s falešným testem? (soudě podle spojení "pokud by jsi to sem dotáhl")

Jen poukazuji na neskutečnou díru v současně nastaveném kurzu. Ono už bohatě stačí, že půlka lidí chodí v lepším případě s rouškou pod nosem. Druhá zase neví, co jsou dva metry. O víkendu jsem u pokladny odháněl spratka, co mi téměř šlapal na paty a pořád házel nějakými brambůrkami, a madam (jeho maminka) se cítila ještě uražená, když jsem poukázal na to, že těch 10 cm jaksi není ani metr natož dva.

0 Citovat

Michal: pokud tomu tak není (že bys uvažoval o tom, že by jsi falšoval test), tak se Ti omlouvám, z toho, co jsi psal výše, mi to tak přišlo. Konkrétně ale to spojení, co jsi citoval nebylo mířeno na nikoho konkrétně, tedy ani na Tebe ne.

0 Citovat

@eremi: OK. V pohodě. Na falšování kašlu. Nestojí to za to. Naopak ostatním takové jednání rozmlouvám (jeden nejmenovaný FB fanoušek, co sem taky chodí, by mohl vyprávět).

0 Citovat

eremi  a co kdyz to nebude falesny  test,  ale zcela  oficialni pravoplatny  jen porizeny  za  uplatek ( bez testovani ),nebo u prekupnika   navic  bych chtel  videt ,jak ceske soudy co resi veci   5 -10 let  to  tak rychle vyresi ...

A dopredu pisu ,ze se k takovemu kroku nechystam  ,ani ho nepodporuju  a neschvaluju  a pokud  by  bylo neco  jak pises ze  to  uz je  ´v USA  a je to skoro 100% za  18 minut  tak proc ne  

I kdyz podle, meho ani ten sebelepsi test nedava naprostou jistotu ,navic pri cestovani  4 dny . Jakykoliv test bude spis  jen  jako financni podpora  trhu  

Meli by uz konecne  zrusit vsechno a nechat to na lidech  Ja tu mam v Irsku  5 kroku uvolnovani  co maji trvat az do srpna  a jsou stejne  debilni jako  v CR a jinych statech   

V Evrope maji  jen  2 staty  nad 200 tisic nakazenych  a dalsich  5 vcetne  Ruska  a Turecka  nad  100 tisic , tam by se to snad  melo nejak hlidat  ,ale  vsechno ostatni bych mezi sebou  otevrel  i kdzy rozdily  jsou  jako treba  CR  8 tisic  nakazenych  a  Irsko 21 tisic  Logika otevreni Rakouska   pak s tohoto uhlu pohledu nedava  smysl  Nebo nejake smysleni o koridoru k mori do Chorvatska ..

To si ty staty  resi jen svuj ekonomicky problem nic vic nic min 

0 Citovat

Proky napsal(a):

Do Francie bez karantény - tzn. teoreticky, pokud se otevře spojení Česko - Francie, mělo by se dát bez větších restrikcí letět třeba na Martinik, Guadeloupe, Réunion, Mayotte.


Díky moc. Takhle nějak jsem si představoval funkci tohoto vlákna.

0 Citovat

Proky napsal(a):

Do Francie bez karantény

vynikajici, jen houst!

0 Citovat


Co se týče ceny za test a případného dlouhého čekání na výsledek, tak buďme skromní a rádi aspoň za to, že by se zase dalo vcelku normálně cestovat. Mně osobně by spíše vadilo případne omezení služeb na místě v konkrétní zemi než to, že bych musel několik hodin čekat na letišti. Pokud by testování na letištích bylo výhledově standardem, tak by to bylo úplně super.

0 Citovat

Obnovena mezinárodní přeprava:

" Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček ve vládě prosadil, aby byla od 11. května znovu možná mezinárodní vlaková a autobusová doprava. Zákaz platil od 14. března. Cestování ale budou nadále ovlivňovat opatření sousedních států proti koronaviru. Slovensko a Polsko nepouštějí cizince na své území. "

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_kop"

0 Citovat

No ono ani zatím do Německa se nesmí (turistika)a do Rakouska jen z testem na Covid - jestli bude situace 11.5 jiná uvidíme,ale mezinárodní autobusová a vlaková doprava dává smysl až bude do země povolen vstup  bez omezení a budou fungovat hotely atd. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@eremi

Přesně tak. A pokud to bude stát pár desítek euro, tak to pro mě osobně není problém a budu rád, že ta služba na letištích bude. Určitě lepší než shánět test před odletem a pak někde na dovolené zase znovu a čekat na něho 1-2 dny. Ale je jasné, že pro někoho, kdo létal každý víkend za ceny jednotek či max. desítek euro je to balík, který se mu nelíbí. No asi to vedle budoucích cen letenek a frekvence letů bude další důvod, proč už tolik létat v blízké budoucnosti nebudou. 


Což je jeině dobře, protože pokud někdo musí řešit jednotky či desítky euro, tak se nemá co poflakovat po letištích, ale koukat makat, aby si vydělal na nějaký slušnější živobytí.
0 Citovat

lma napsal(a):

No ono ani zatím do Německa se nesmí (turistika)a do Rakouska jen z testem na Covid - jestli bude situace 11.5 jiná uvidíme,ale mezinárodní autobusová a vlaková doprava dává smysl až bude do země povolen vstup  bez omezení a budou fungovat hotely atd. 

Podle tiskovky bude stále potřeba test.

0 Citovat

Ahmade ,nekdo povazuje  i zivot i s malem penez  za spokojeny a  plnohodnotny, kazdy ma svoje priority  a jsou lidi co si vezmou na dovolenou i pujcku , asi by to banky nenabizely ,kdyby o to nebyl zajem  

To je prave nejvetsi prinos low costu,  ze umoznuje  cestovat prakticky kazdemu  a  proc ,mam davat nekomu  100 euro za test  ,kdyz  mam za to treba 10 letenek ...

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):


Což je jeině dobře, protože pokud někdo musí řešit jednotky či desítky euro, tak se nemá co poflakovat po letištích, ale koukat makat, aby si vydělal na nějaký slušnější živobytí.




nevim jestli jsem nezabloudil..je tohle forum cestujLEVNE.com? Desitky eur resit nemusim, ale casto chci..i proto tento server navstevuji :) Pokud bude test za 20EUR podminkou cestovani, asi to samo o sobe me cestovni plany neovlivni..ale radost z toho mit taky nebudu
0 Citovat

Proky napsal(a):

Do Francie bez karantény - tzn. teoreticky, pokud se otevře spojení Česko - Francie, mělo by se dát bez větších restrikcí letět třeba na Martinik, Guadeloupe, Réunion, Mayotte.


to by bylo super, ale jestli to dobře chápu, tak by to muselo být jen lety Praha - Francie? Nikde jsem taky nenašel, jestli na departmany se vztahují úplně stejná pravidla jako na "evropskou část".

0